Geçiş kontrol ( Access control ) sistemlerinin ayrılmaz bir parçası olan KİLİT SİSTEMLERİ kullanım yerlerine ve amaçlarına göre çok farklılık göstermektedir.

Başlıca kilit sistemleri şunlardır : Manyetik kilitler , elektromanyetik tutucular , elektrikli kapı kilit karşılıkları , fail safe kilitler, yangın kapısı kilitleri, güvenlik sistemlerinde kullanılan kilitler ,elektrik boltlar , infrared butonlar ,paslanmaz çelik ve alüminyum butonlar, Z, L, U bracketler, normalde açık ve normalde kapalı (NO/NC)kilitler.

Geçiş kontrol sistemlerinde daha çok manyetik tutucular ve fail safe kilitler kullanılmaktadır. Yangın yönetmeliğinde elektrik kesilmesi durumunda kapıların açık kalması istenilmesi gerekmektedir. Bu sebepten kapı kilidinin üzerinde sürekli elektrik olması (NC) gerekmektedir.

BİLMAK her projeye uyabilecek manyetik kilit sistemlerini , elektrikli kilitleri ve butonları bünyesinde bulundurmakta , satışını ve teknik desteğini sağlamaktadır. Cam kapılar , alüminyum kapılar , ahşap kapılar , metal kapılar , site ve apartman kapıları , yangın kapıları , dolap kapıları , kasalar için kilit modellerimiz mevcuttur.