X-RAY CİHAZLARI genel olarak çanta, paket, valiz ,koli ,zarf gibi eşyaların içini görüntüleyerek ,silah , bıçak , bomba gibi güvenliği tehdit edici bir cisim taşıyıp taşımadığı belirlemek amacı ile kullanılmaktadır.

Daha çok havaalanlarında , kamu binalarında , askeri kuruluşlarda, AVM lerde, iş merkezlerinde , fabrikalar ve benzeri kritik yerlerde güvenliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

X-RAY CİHAZLARI tünel boyutlarına göre sınıflandırılmaktadır. Şu an pazarda bulunan ürünlerin tünel boyutları 50x30 cm. ile 150x150 cm. arasında değişmektedir.

Guardex marka x-ray cihazlarımız çok yüksek çözünürlüklü olup organik ,inorganik cisimleri ayırabilmekte ve uyuşturucu maddeleri tespit edebilmektedir. Önceden tanımlanan bıçak , silah , bomba gibi cimleri algılamakta ve bu cisimler ile geçiş yapılamaya çalışıldığında cihaz otomatik olarak durarak sesli ve görsel alarm vermektedir.

Firmamız Bilmak , Guardex marka X-Ray cihazlarının Türkiye ve Ortadoğu genel distribütörüdür. Türkiye genelinde birçok önemli kamu binası ve AVM de ürünlerimiz güvenle çalışmaktadır. Ayrıca yurtdışında birçok ülkede büyük beğeni görmekte ve kullanılmaktadır.